ارتباط سانترال پاناسونيك با استريسك – اتصال الستيكس به پاناسونيك

ارتباط سانترال پاناسونيك با استريسك – اتصال الستيكس به پاناسونيك


در بسياري مواقع سازمان ها و شركت ها جهت توسعه سيستم تلفني خود علاقه مند به برقراري ارتباط بين سانترال پاناسونيك با سيستم تلفني استريسك مي باشند. چند روش براي برقراري ارتباط وجود دارد. اين روش ها با توجه به شرايط و نياز مشتري انتخاب ميگردند

برقراري اين ارتباط در موارد ديگري نظير ارتباط دو سازمان با سيستم تلفني هاي متفاوت نيز كاربرد دارد. در بعضي مواقع تعويض سانترال پاناسونيك با تعداد كاربر بالا هزينه زيادي را به دنبال دارد كه خيلي منطقي نيست در اين شرايط برقراري ارتباط بين دو سيستم مذكور شرايطي را فراهم ميكند تا هم از امكانات سیستم VOIP و نرم افزار محبوب استريسك استفاده نماييم و هم از صرف هزينه هاي زياد جهت تعويض سيستم قبل خودداري نماييم.

ارتباط پاناسونيك و استريسك با خطوط داخلي

اين روش عمدتا زماني استفاده مي شود كه تعداد تماس همزمان زيادي بين دو مركز مد نظر نمي باشد. اين روش از نظر قيمت بهينه ترين روش ارتباطي و با كمترين هزينه مي باشد. در اين راهكار خطوط داخلي و شهري سانترال با خطوط داخلي و شهري كارت يا گيتوي استريسك و یا الستیکس به صورت BACK TO BACK مرتبط می شوند. یعنی بر اساس تعداد تماس همزمان مورد نیاز خط پورت شهری از پاناسونیک به پورت FXS از گیتوی یا کارت مرتبط با استریسک متصل می شود.

این کار به صورت بالعکس نیز امکان پذیر می باشد یعنی پورت داخلی آنالوگ پاناسونیک را به ماژول FXO روی کارت یا گیتوی استریسک متصل نماییم. بعد از انجام این کار تنظیمات مسیر دهی در سمت استریسک و سانترال پاناسونیک را انجام می دهیم و با تعریف یک عدد برای دسترسی به مرکزتلفن سمت دیگر تماس های پاناسونیک را به سمت استریسک و بالعکس مسیردهی می نماییم.

از مشکلات این روش نیاز به حضور هر دو مرکزتلفن در یک محل می باشد که در بعضی از مواقع این امکان میسر نیست. البته یک راهکار برای رفع این مشکل استفاده از گیتوی در سمت سانترال پاناسونیک می باشد که در این صورت ابتدا سانترال را به گیتوی نزدیک خود مرتبت می کنیم و گیتوی مربوطه را با استریسک ترانک می کنیم. در مجموع این راهکار برای تعداد تماس کم راهکار مفید و مقرون به صرفه ای می باشد.

برقراری ارتباط از طریق کارت E1

در راهکار دوم برقراری ارتباط بین دو مرکزتلفن از طریق کارت E1 انجام می شود. این روش بیشتر برای تماس همزمان بالا بین استریسک و پاناسونیک مورد استفاده قرار می گیرد. برای این کار ابتدا یک کارت PRI تهیه کرده و روی سانترال پیکربندی می نماییم. بعد از آن یک کارت E1 یا گیتوی E1 با روی استریسک وصل و پیکربندی می نماییم. با برقراری ارتباط بین دو کارت E1 و مسیردهی تماس ها در سمت پاناسونیک و در سمت سرور VOIP ارتباط بین دو مرکز برقرار می شود.

این روش برای ترافیک تماس همزمان بالا روش مناسبی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *