021 74364 

ارتباط بین دفاتر و شعب

مشاوره، طراحی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی شبکه تخصص ماست

شرکت پرشین عصر هوشمند با سابقه طولانی توانسته است در زمینه انواع خدمات IT همراه با جدیدترین متد روز فعالیت خود را آغاز کرده است ، این شرکت با بهرمندی از دانش فنی و تجربیات ارزشمند مدیران و پرسنل متخصص خود و همچنین افزایش کیفیت خدمات ، پاسخگویی سریع ، ارائه ی راهکارهای مناسب ، کاهش هزینه ها ، خدماتی متمایز را به شرکت ها و سازمان ها ارائه می دهد.  شرکت  پرشین عصرهوشمند برای پاسخ به نیازهای متنوع سازمان‌ها و شرکت ها در زمینه نصب و راه اندازی شبکه ،سرویس و نگهداری سیستم‌ها و شبکه‌های کامپیوتری، خدمات مختلفی را معرفی نموده و در کنار آنها خدمات بروز رسانی و ارتقای سیستم‌ها را نیز با ایجاد کمترین دغدغه برای مشتریان انجام خواهد داد.

 • ارتباط بین دفاتر وشعب

  راه کارهای ارتباطی بی سیم در ابعاد گسترده ، چه در باندهای فرکانسی فاقد لیسانس کاربری و چه در باندهای نیازمند مجوز های قانونی (نظیر Microwave) از جمله نیازمندی بسیاری از سازمان هاست . این شرکت با در اختیار داشتن لیست کاملی از محصولات رادیویی به همراه تیم طراحی و اجرای زبده و کارآمد ، ارائه کننده راه کارهای ارتباطی بی سیم در سطوح مختلف می باشد. خدماتی که در قالب این فعالیت ارائه می شود عبارتند از :۱- مشاوره و انتخاب تکنولوژی مناسب اعم از WiMax ، WiFi ، ارتباطات نقطه به نقطه Point to Point و یا چند نقطه Point to Multi Point در باند های بدون نیاز به مجوز ، شبکه های نیازمند به مجوز نظیر Microwave و … ۲ – طراحی شبکه های بی سیم شهری و بین شهری ۳- تامین تجهیزات شبکه های بی سیم ۴- اجرای شبکه های بی سیم شهری و بین شهری

  از فناوری بیسیم در کاربردهای مختلفی میتوان استفاده کرد. امروزه مخابرات بیسیم به حدی وارد زندگی روزمره ما شده است که هر کس به نوعی از یکی از کاربردهای این فناوری بهره میگیرد. به عنوان مثال میتوان کاربرهای زیر را برای فناوری های بیسیم نام برد:

  • انتقال دیتا بین ساختمان ها و متصل کردن دفاتر: برای سازمان هایی که دارای چندین ساختمان هستند استفاده از لینک های بیسیم برای انتقال دیتا و .. یکی از بهتری راه حل هاست. استفاده از کابل های دیتا چندان توصیه نمیشود زیرا علاوه بر اینکه احتمال قطعی دارند، در معرض عواملی مانند رعد و برق نیز هستند. لینک های بیسم یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک ارتباط بین ساختمانی است.

   انتقال بیسیم مکالمات VoIP : انتقال بیسیم مکالمات VoIP و ایجاد ارتباطات رایگان بین دفاتر مختلف یک شرکت میتواند روش مناسبی برای کاهش هزینه های تلفن باشد. یک لینک بیسیم میتواند چند صد مکالمه همزمان VoIP را منتقل کند بدون آنکه با کمبود ظرفیت مواجه شود. بمنظور انتقال خطوط تلفن شهری ، فکس ، اینترنت ، انتقال تصاویر و … نیز می توان از این قابلیت استفاده کرد . از مهترین امکاناتی که این سیستم فراهم میکند امکان ارائه خطوط تلفن شهری به مراکز فاقد این خطوط مانند معادن ، سدها ، کارگاه ها ، کارخانه ها و سایت های خارج از شهر و حتی ایجاد ارتباط رایگان صوتی تصویری بین دفاتر و شعب یک مجموعه می باشد. جهت مشاهده نحوه انتقال خطوط تلفن شهری به لینک صفحه انتقال خطوط تلفن مراجعه نمایید .

  • انتقال تصویر: استفاده از لینکهای بیسیم برای متصل کردن دوربینهای نظارتی یکی از کاربردهای این فناوری محسوب میشود. به این ترتیب میتوان تعدادی زیادی دوربین را به سرعت پیاده سازی کرد. از لینکهای بیسیم برای کاربردهای ویدئوکنفرانس و برقراری مکالمه های صوتی و تصویری نیز میتوان بهره گرفت .
  برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب

  همانطور که شبکه برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز مجموعه هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه دارند امری اجتناب ناپذیر میباشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری، به اشتراک گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می سازد.این مراکز ممکن است در سطح یک منطقه، شهر، کشور و یا دنیا گسترده باشند. ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطفه از آن جمله میباشند.در ذیل به چند مورد از این ارتباطات اشاره میشود.
  ۱- ارتباطات کابلی:
  در این نوع ارتباط از کابل جهت برقراری ارتباط استفاده میشود که با توجه به فواصل فیبر نوری پرکاربرد ترین نوع این ارتباط است. همچنین VDSL با توجه به هزینه کم آن کاربرد دارد.
  ۲- شبکه های بی سیم:
  در این نوع ارتباط با استفاده از رادیوهای وایرلس و دستگاههای مربوطه ارتباط بین نقاط فراهم میگردد. در هر دو طرف دکل نصب گردیده و پس از نصب تجهیزات وایرلس و انجام تنظیمات ارتباط بین دو طرف برقرار می گردد.
  ۳- MPLS و Interanet:
  این سرویس از بستر مخابراتی کشور بهره میجوید و ارتباط بین مراکز را بروی سیم مسی مخابرات ایجاد میکند.این نوع سرویس برای ارتباط بین مراکزی که امکان ایجاد ارتباطات بالا نباشد مناسب است و البته هزینه آبونمان ماهیانه مخابرات را برای کاربر به همراه دارد.
  لیست تعرفه این هزینه در سایت http://www.tci.ir قابل مشاهده است.
  ۴- Leased line:
  این سرویس یک ارتباط نقطه به نقطه است که توسط مخابرات بین دو نقطه برقرار میگردد.
  ۵- Internet:
  امکان ایجاد ارتباط بروی بستر اینترنت نیز ممکن است. اما باید ارتباطی ایمن برقرار گردد تا اطلاعات توسط افراد سودجو در اینترنت مورد سوء استفاده قرار نگیرد که این ارتباط توسط ایجاد تونل بین دو نقطه ایجاد میگردد.
  شایان ذکر است که در صورت تعدد و گستردگی نقاط ممکن است از دو یا چند روش ارتباطی بطور همزمان استفاده گردد.
  مشاوره جهت برپایی و راه اندازی بهترین نوع ارتباط، ایجاد ارتباطات نقطه به نقطه و یک نقطه به چند نقطه، راه اندازی شبکه های وایرلس و بی سیم، راه اندازی اینترانت و MPLS و برقراری انواع ارتباطات از دیگر خدمات شرکت تیما شبکه به شما میباشد.
  روشهای اتصال شعب

  اتصال بیسیم (Wireless)

  موج نو در صورت نیاز به برقراری ارتباط دو سازمان و یا دفتر با یکدیگر در ابتدا با بررسی امکان برقراری ارتباط مستقیم با انتخاب تجهیزات مناسب مبادرت به نصب لینک ارتباطی مستقیم می نماید و در صورت عدم امکان برقراری مستقیم دو دفتر متقاضی، با بهره گیری از شبکه گسترده بیسیم موج نو ارتباط آنها را با یکدیگر برقرار می نماید.در خارج از شهر تهران فقط در صورت دید مستقیم (Line of Sight) دو دفتر امکان برقراری ارتباط وایرلس مقدور می باشد. در غیر اینصورت سایر روشها برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه اشاره خواهد شد.
  مزایا

  سرعت در اجرا

  هزینه مناسب در مورد لینک های برد کوتاه و متوسط

  عدم وابستگی به امکانات مخابراتی

  امکان دسترسی به سرعت های بالا

  عدم نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه

  معایب

  هزینه های بعضا زیاد برای تجهیزات راه دور

  لزوم داشتن دید مستقیم بین دفاتر

  ارتباط فیبر نوری (Fiber Optic)

  در صورت وجود شرایط محیطی و توجیهات لازم امکان برقراری ارتباط فیبر نوری (Fiber Optic) بین دو ساختمان و یا دو دفتر وجود دارد. موج نو در برخی مناطق با کسب مجوز های لازم اقدام به برقراری فیبر نوری بین ساختمان ها می کند. البته برقراری ارتباط فیبر نوری در محدوده داخلی کارخانجات و ساختمانها با توجه به رفع بسیاری از موانع به راحتی امکان پذیر می باشد که در صورت تمایل رزومه مرتبط ارائه می گردد. امکان برقراری فیبر نوری از طریق شبکه زیرساخت مخابرات نیز ممکن می باشد اما این بستر اصطلاحا بصورت فیبر تاریک (Dark Fiber) ارائه نمی گردد و متقاضی می بایست پس از ایجاد بستر و انجام مراحل اجرایی فیبر نوری درخواست مقدار مشخصی پهنای باند ما بین دو نقطه نماید. این روش بدلیل نزدیکی به برخی از مسیر های فیبر نوری مخابراتی بعضا ارزانتر اجرا می گردد اما با توجه به اینکه تار فیبر اختصاصی (Dark Fiber) ارائه نمی گردد و شامل هزینه های جاری می گردد بعضا ممکن است از آن استقبال نگردد.
  مزایا

  پایداری بی نظیر

  امکان دریافت سرعت های بسیار بالا

  نیاز به پشتیبانی بسیار کم

  معایب

  هزینه های بسیار هنگفت

  موانع اجرایی بسیار زیاد در محیط های شهری

  نیاز به دریافت مجوز های مختلف

  زمان بر بودن عملیات اجرایی

  ارتباط اینترانتی (Intranet)

  در این روش موج نو با اتصال دفتر و یا دفاتر مورد درخواست به یکی از زیر ساختهای مخابراتی اعم از ADLS , G.SHDSL و یا فیبر نوری و دریافت سرویس اینترانت مخابراتی ارتباط دفاتر را تامین می نماید. این روش پیش از هر چیز نیازمند زیر ساخت های مخابراتی لازم در موقعیت دفتر درخواستی می باشد و البته شامل مبلغی بعنوان شارژ ماهیانه برای برقراری ارتباط شعب می باشد.
  مزایا

  امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن به شرط اتصال دو مجموعه به اینترانت

  امکان ارائه هم زمان اینترنت و خدمات انتقال دیتای بین سازمانی

  تجهیزات نسبتا ارزان برای اجرای بستر

  معایب

  وابستگی به امکانات مخابراتی در موقعیت درخواستی

  تاثیر پذیری از اختلالات شبکه های زیر ساخت مخابراتی

  نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه

  ارتباط های نقطه به نقطه (Point to Point)

  ارتباطات نقطه به نقطه یا Point to Point را می توان ساده ترین و کوچکترین شبکه مجازی اختصاصی انتقال داده در نظر گرفت که همانند یک شبکه خصوصی مجازی انتقال داده یا VPN پیاده سازی شده و هدف آن برقراری ارتباط امن تنها بین دو نقطه مشخص می باشد. در این روش متقاضی سرویس می بایست از یکی از روشهای فوق الذکر به شبکه موج نو ، اینترنت و یا اینترانت مخابرات متصل باشد پس از این مرحله تیم فنی با ایجاد شبکه خصوصی بین دفاتر امکان انتقال داده امن بین شعب و ایجاد یک شبکه یکپارچه را فراهم می آورد.
  مزایا

  امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن به شرط اتصال دفاتر مجموعه به اینترانت و یا اینترانت

  تنها راه حل ممکن در پاره ای از مواقع

  عدم وابستگی به محدوده جغرافیایی داخلی و خارجی

  معایب

  محدود بودن سرعت ارتباط به سرعت دریافت اینترنت دفاتر

  نیاز به صرف هزینه در شعب و افزایش سرعت اینترنت و یا اینترانت به منظور افزایش سرعت ارتباط دفاتر

  هزینه ها بعضا تابعی از هزینه اینترنت دفاتر بوده و بهمین دلیل بعضا بسیار زیاد می باشد

  ارتباط بین دفاتر و شعب سازمان

  ارتباط میان شعب شاید یکی از مهمترین نیاز های هر سازمان و شرکتی است. معمولا شعب اصلی به دلیل توجه بیشتر، از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری بهتری بهره مند می شود. اما هزینه راه اندازی این سرویس ها در کلیه شعب بسیار بالا خواهد بود و معمولا برای شرکت ها توجیه مالی ندارد. امکاناتی که سرویس دهنده ها برای هر شرکت و سازمانی فراهم می آورد به مراتب کمتر از هزینه آنها است اما باز هم باید هزینه بالای این سرویس دهنده را نیز مد نظر قرار داد.  پرشین عصر هوشمند با فراهم آوری امکانات ارتباطی امکانات زیر را در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار می دهد.

  کاهش هزینه ها
  ارائه انواع پروتکل ها و سیستم های ارتباطی
  راه کار های ارتباطی امن و مطمئن
  راه اندازی سایت های پشتیبان با لینک های ارتباطی پر سرعت
  امکان یکپارچه سازی سرویس دهنده ها در کل زیرساخت
  کاهش تعداد نیروهای تخصصی با میزان بهره بری بالاتر

  اینترانت، ماهواره، MPLS

  راه اندازی زیرساخت های اینترانت مخابرات
  راه اندازی زیرساخت های MPLS مخابرات
  راه اندازی سرویس های ماهواره ای در موارد خاص
  ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط
  ارائه انواع پروتکل های مسیریابی (BGP, OSPF, EIGRP, …)

  ارتباط امن کاربران و مدیران به شبکه سازمان از خارج از سازمان

  فراهم آوری امکانات و زیرساخت برای ارتباط کاربران خانگی با سازمان
  فراهم آوری امکانات و زیرساخت برای ارتباط مدیران در سفر به شبکه سازمان
  ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط
  دسترسی به کلیه نرم افزارهای سازمان از هر کجای دنیا به صورت کاملا امن
  دسترسی به دوربین های امنیتی سازمان از خارج از سازمان

  ایجاد ارتباط برای شرکای تجاری شما به برخی نرم افزارهای درئن سازمان شما
  فراهم آوری امکان به اشتراک گذاری برخی از منابع سازمان شما با شرکای تجاریتان
  ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط
  استفاده از پرتال های سازمانی شما (Sharepoint، چارگون و …) توسط شرکای تجاری شما

  ارتباط بی سیم مابین شعب

  فراهم آوری ارتباط دفاتر که در فواصل کیلومتری (تا ۵۰ کیلومتر) با یکدیگر و بی نیازی از خربد تجهیزات شبکه برای دفاتر زیرمجموعه
  استفاده از بهتربن برند ها با کمترین هزینه نصب، راه اندازی و پشتیبانی
  ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط

  دفتر مرکزی

  خرید تجهیزات امنیتی (دیواره های آتش، UTM ها) معمولا پر هزینه هستند با استفاده از راه کارهای ارتباطی امکانی را فراهم می کنیم تا با کمترین هزینه از این دستگاه ها برای امنیت کل شبکه تان استفاده کنید. با استفاده از انواع Tunneling ها بهترین کیفیت را بر روی لینک ها به شما لراده می کنیم. سیستم یکپارچه مدیریت کاربران (Active Directory) را در کل زیرساخت راه اندازی می نماییم و نیاز شما را به نیروهای متخصص کاهش می دهیم.

  دیدگاه

  از میان برداشتن محدودیت مکانی برای کاربران
  تغییر مکان دفتر و شعب در کمترین زمان ممکن
  امکان برقراری ارتباط بین مراکز دورافتاده که سرویس دهنده ای در آنجا وجود ندارد.
  امکان تامین ارتباط اینترنتی برای شعب دفتر مرکزی
  مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت و امکان تعریف تعداد محدودی وب سایت برای دسترسی کاربران

  ارتباطات کابلی وشبکه های بی سیم

  در این نوع ارتباط از کابل جهت برقراری ارتباط استفاده میشود که با توجه به فواصل فیبر نوری پرکاربرد ترین نوع این ارتباط است. همچنین VDSL با توجه به هزینه کم آن کاربرد دارد.از طرفی در این نوع ارتباط با استفاده از رادیوهای وایرلس و دستگاههای مربوطه ارتباط بین نقاط فراهم میگردد. در هر دو طرف دکل نصب گردیده و پس از نصب تجهیزات وایرلس و انجام تنظیمات ارتباط بین دو طرف برقرار می گردد.
  اینترانت (Intranet)

  شبکه‌ای داخلی با تملک سازمانی و یا خصوصی است که از پروتکل‌های مرتبط با اینترنت و به خصوص تکنولوژی وب برای سازماندهی شبکه استفاده می‌کند. (برای مثال می‌توان از پروتکل‌های TCP/IP/HTTP/WWW استفاده نمود) در حقیقت اینترانت مقیاس بسیار کوچکی از کل اینترنت ولی خصوصی استاینترانت شبکه‌ای رایانه‌ای است که از زبان مشترک ارتباطی شبکه جهانی اینترنت برای تبادل داده‌ها استفاده می‌کند و تمام خدمات اینترنت، از جمله پست الکترونیکی، انتقال فایل (FTP)، گروه‌های خبری و تله کنفرانس را در شبکه‌ای اختصاصی برای استفاده‌کنندگان مشخص آن شبکه ارائه می‌دهد و لزومآ به اینترنت متصل نیست. این شبکه یک سازمان رابه هم متصل می‌کند ..ورود به این شبکه برای عموم آزادنیست زیرا امنیت آن به خطر می‌افتد.وتنها با پسورد تعیین شده خودشان می‌توانند وارد شوند وآن مقدار ازاطلاعات که صلاح می دانند درشبکه اینترنت قرارمی دهند تا عموم مردم ازآن‌ها استفاده کنند.ولی اینترنت شبکه جهانی است وشما ازهرکجامی توانید با وارد کردن آدرس وارد هر سایت یا ….شوید واطلاعات دراختیار همه دنیا قرارمی گیرند.هدف اصلی از نصب اینترانت‌ها تسهیل ارتباطات ، کاهش هزینه ها و به اشتراک گذاشتن منابع سخت‌افزاری مانند دوربین و منابع نرم افزاری مانند اتوماسیون اداری است.

  اینترانت ملی

  اینترانت ملی ،همانند اینترنت عمل می کند با این تفاوت که امکان دسترسی آن فقط از داخل کشور امکانپذیر می باشد. سرعت بالاتر و هزینه انتقال ترافیک پایین‌تر شبکه ملی اطلاعات نسبت به اینترنت جهانی از مهمترین مزیت های این سرویس می باشد.

  هزینه پایین تر از اینترنت

  ارائه IP ثابت داخلی

  دسترسی به کلیه سایتها و سرویس دهنده های داخلی

  ایجاد ارتباط داخلی سازمانها و شرکت ها در سطح کشور

  ارتباط بین شعب و دفاتر :

  شرکت پرشین عصر هوشمند با بستر وسیع و پوشش دهی حداکثری در سطح استان تهران و البرز و حومه ، و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و کادر فنی مجرب ، قادر به برقراری ارتباط داخلی متقاضیان به دو روش ذیل می باشد :

  ارتباط بین شعب و دفاتر به صورت مستقیم و بی واسطه

  ارتباط بین شعب و دفاتر به واسطه بستر شبکه سیستک

  موارد استفاده :

  انتقال تصاویر

  ارتباط صوتی بر روی بستر شبکه (VoIP)

  اتوماسیون اداری

  اشتراک گداری پهنای باند اینترنت در ۲ یا چند نقطه

  اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی بین شعب

  شبکه های خصوصی مجـازی VPN

  در سازمانهایی که دارای دفاتر پراکنده می باشند، نیاز به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر بسیار ضروری است .با استفاده از شبکه گسترده و قابل اطمینان پرشین عصر هوشمند بسیاری از شرکت ها و سازمان ها اقدام به برقراری ارتباط شبکه بین دفاتر خود در نقاط مختلف نموده اند. در این حالت کافیست هر کدام از مراکز مشتری به نزدیک ترین مرکز پرواز سیستم ارتباط داده شده و شرکت پرشین عصر هوشمند نیز کار انتقال دیتا بر روی بستر ایمن خود را بر عهده خواهد داشت .این راه حل به ویژه در شرایطی که دید مستیم برای ارتباط مستقل وجود نداشته و یا فواصل بسیار زیاد هزینه های اجرا را تا حد غیر اقتصادی بودن بالا میبرد می تواند بهترین گزینه باشد..

  ازجمله ویژگی های این سرویس :

  امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن

  عدم قطع خدمات انتقال دیتای بین سازمانی در زمان بروز اختلال در سیستم اینترنت

  نرخ انتقال دده بالا در مقابل شارژماهیانه بسیار کم

  صرفه جویی در هزینه (عدم نیاز به استفاده از تجهیزات گران قیمت)

  صرفه جویی در هزینه (عدم نیاز به استفاده از تجهیزات دکل های مهاری مرتفع)

  امکان به اشتراک گذاری منابع شبکه مانند پرینترها، فایل سرور، نرم افزارهای موجود بین دفاتر شرکت

  امکان تامین ارتباط اینترنتی برای یکی از شعب و مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت در کلیه شعب

  امکان یکپارچه‌سازی سیستم تلفن داخلی بدون نیاز به در اختیار داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و پرداخت هزینه‌های مربوطه

  مشاوره وطراحی ونگهداری ارتباطات وایرلس

  شرکت پرشین عصر هوشمند با بکار گیری کادر فنی متخصص در بخش ارتباطات رادیویی و سابقه طولانی در راه اندازی لینک های رادیویی در سراسر کشور،آمادگی دارد کلیه نیازهای شرکت ها و سازمان ها در خصوص مشاوره ،طراحی ، تهیه تجهیزات و راه اندازی ارتباطات رادیویی بی سیم و ماکروویو را بر طرف سازد.این شرکت که با تکیه بر دانش فنی ،تجربه و با اشراف بر انواع تجهیزات رادیویی و استانداردهای روز دنیا فعالیت می نماید،تاکنون توانسته بیش از ۵۰۰ ارتباط رادیویی فعال در سطح کشور را پیاده سازی و پشتیبانی نماید.

  فعالیت ها و برخی از ویژگی های کار این بخش عبارتند از :

  نصب و راه اندازی در کمتر از ۴۸ ساعت

  ارائه نمودار مصرف پهنای باند

  پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمامی ایام

  ارائه لینک پشتیبانی به صورت وایرلس یا ADSL

  ارائه IP Valid

  برقراری BGP

  اطلاع رسانی به مشترکین در صورت احتمال یا بروز قطعی سرویس از طریق تماس تلفنی،ارسال ایمیل و پیامک

  سرویس از بستر مخابراتی کشور

  MPLS و Interanet:این سرویس از بستر مخابراتی کشور بهره میجوید و ارتباط بین مراکز را بروی سیم مسی مخابرات ایجاد میکند.این نوع سرویس برای ارتباط بین مراکزی که امکان ایجاد ارتباطات بالا نباشد مناسب است و البته هزینه آبونمان ماهیانه مخابرات را برای کاربر به همراه دارد.مشاوره جهت برپایی و راه اندازی بهترین نوع ارتباط، ایجاد ارتباطات نقطه به نقطه و یک نقطه به چند نقطه، راه اندازی شبکه های وایرلس و بی سیم، راه اندازی اینترانت و MPLS و برقراری انواع ارتباطات از دیگر خدمات شرکت پرشین عصر هوشمند شبکه به شما میباشد.

  Leased line:این سرویس یک ارتباط نقطه به نقطه است که توسط مخابرات بین دو نقطه برقرار میگردد.

  Internet:امکان ایجاد ارتباط بروی بستر اینترنت نیز ممکن است. اما باید ارتباطی ایمن برقرار گردد تا اطلاعات توسط افراد سودجو در اینترنت مورد سوء استفاده قرار نگیرد که این ارتباط توسط ایجاد تونل بین دو نقطه ایجاد میگردد.شایان ذکر است که در صورت تعدد و گستردگی نقاط ممکن است از دو یا چند روش ارتباطی بطور همزمان استفاده گردد.

  برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب شرکتها با فناوری ویپ

  یکی از بارزترین ویژگی های ویپ در سازمان ها، اتصال دفاتر، شعب و کارخانه ها به دفتر مرکزی می باشد. به عبارت ساده تر تمامی دفاتر شما در هر نقطه ای از دنیا که باشند بصورت یکپارچه در می آیند و علاوه بر اینکه ارتباطات بین دفاتر کاملا رایگان می گردد، شما می توانید از امکان انتقال خطوط شهری بین دفاتر استفاده نمایید و این به معنی کاهش هزینه ها و سهولت در برقراری ارتباط در سازمان ها می باشد.همچنین اگر یک سازمان دارای دفتر یا کارخانه ای در نقطه ای می باشد که امکان تخصیص تلفن شهری از طریق مخابرات وجود ندارد، می توانید از طریق ویپ خطوط دفاتر دیگر خود را به آنجا انتقال دهید.با توجه به درخواست ها و سفارشی سازی های مختلف در این حوزه و مبحث مربوط به انتقال خطوط از طریق ویپ و امکانات بسیاری که در این زمینه موجود است، پرشین عصر هوشمند آماده ارائه بهترین پیشنهاد برای سازمان و شرکت شما است.
  تامین بستر های ارتباطی و اتصال دفاتر و شعب مجموعه ها

  تردیدی نیست که اتصال دفاتر و شعب یک مجموعه و یا توابع یک اداره بمنظور راه اندازی یک سیستم جامع اداری و یا مالی، امروزه یکی از دغدغه های اصلی مدیران گردیده است. پرشین عصر هوشمند آمادگی دارد ضمن بررسی و نیاز سنجی مجموعه ها علاوه بر تهیه طرح شبکه و سیستم اتصال دفاتر ، خدمات اجرایی این بخش را نیز به متقاضیان محترم ارائه نماید.برای اتصال دفاتر روشهای بیسیم ، ADSL، G.SHDSL و ترانزیت مخابراتی روی بستر های سیمی و فیبر نوری میسر می‌ باشد که کارشناسان پرشین عصر هوشمند ضمن بررسی نیازهای سازمان و معمولا در قالب طرحهای ترکیبی Hybrid پیشنهاد خود را که می‌تواند تلفیقی از همه روشها باشد در اختیار مشترکین خود می گذارند و پس از پذیرش طرح، این شرکت تمامی مراحل تامین سخت افزار و اجرای بستر را بعهده می گیرد.

  این نوع ارتباط به طور مثال برای نیازهای زیر قابل پیاده سازی می باشد:

  • ارتباط دفتر مرکزی با کارخانه یا کارگاه
  • نظارت تصویری بر سایتهای راه دور
  • ارتباط صوتی یا تصویری بین دفتر مرکزی به کارخانه یا کارگاه

   

   

   

 • راه اندازی شبکه

  پرشین عصر هوشمند راه اندازی شبکه را در دو صورت راه اندازی شبکه از ابتدا و رفع مشکلات شبکه هایی که از قبل راه اندازی شده اند را بر عهده گرفته و روش های جداگانه برای اجرا و پیاده سازی و پشتیبانی آنها در نظر می گیرد.
  پس از ارائه درخواست اولیه ازطرف مشتری ، بازدید اولیه توسط کارشناس فنی پرشین عصر هوشمند انجام خواهد شد. ابتدا کلیه نیازهای کارفرما ثبت شده، سپس از بستر موجود شبکه اطلاعات لازم تهیه می شود و یا در صورت فلت بودن شبکه یعنی اینکه تا آن لحظه هیچ اقدامی انجام نشده باشد، بررسی جهت نوع اجرا انجام خواهد شد. موارد مهم در این بازدید ابتدا نیاز کارفرما، سپس تجهیزات موجود می باشد.
  نمونه مورد نیاز خدمات شبکه خدمت کارفرما اعلام خواهد شد تا در صورت عقد قرداد پشتیبانی شبکه کارفرما از خدمات شبکه پرشین عصر هوشمند اطلاعات کامل داشته و در قرارداد ذکر شود.
  موارد مهم دیگر در این بازدید راه اندازی شبکه شامل :

  • نوع بستر ارتباطی مانند کابلی یا بیسیم(پسیو شبکه)
  • تعداد افراد استفاده کننده
  • میزان و نوع منابع موجود مانند انواع سوئیچ، سرور،روتر، Storage، فایروال و ….
  • بررسی مسائل امنیتی
  • و سایر موارد جزو آنالیزهای اولیه برای راه اندازی شبکه می باشند.

  و سایر موارد جزو آنالیزهای اولیه برای راه اندازی شبکه می باشند.

 • بهینه سازی شبکه های موجود

  طراحی شبکه های LAN و WAN

  با توجه به گسترش روز افزون شبکه های کامپیوتری در محیط های اداری و تجاری و توسعه نرم افزارهایی که در این محیط عمل می نمایند و طیف وسیع اطلاعاتی که از طریق شبکه در اختیار کاربران قرار می گیرد و همچنین اتصال این شبکه به اینترنت و یا سایر شبکه های دیگر باعث گردیده است تا شبکه ها به عنوان یکی از بخش های کلیدی تمامی سیستمهای اداری و تجاری در نظر گرفته شوند. با توجه به اهمیت شبکه ها بایستی طراحی و پیاده سازی آنها مطابق با نیازهای سازمان و اهداف بلند مدت آن و همچنین کاهش هزینه های بهینه سازی و پیاده سازی مجدد آن انجام پذیرد:

  طراحی شبکه های ساخت یافته بر اساس استانداردهای TIA/EIA
  طراحی و پیاده سازی انواع سرویس های فعال شبکه Active
  طراحی زیرساختهای شبکه بر اساس معماری لایه ای و تجهیزات CISCO, Foundry
  سوئیچینگ و پیکر بندی تجهیزات
  تحلیل نیازهای سازمان و راه اندازی سرویسهای متناظر بر پایه سیستمهای مایکروسافت و لینوکس
  پایش و کنترل عملکرد سرویسهای شبکه
  پیاده سازی ، کنترل کیفی و مطابقت با طراحی انجام شده
  مشاوره و نظارت بر اجرا
  خرید تجهیزات شبکه

  مدیریت متمرکز کاربران

  با توجه به لزوم مدیریت و نظارت کامل بر کاربران به منظور بالا بردن سطح امنیت شبکه و جلوگیری از خروج اطلاعات از سازمان ، همچنین بالا بردن سطح بهره وری شبکه و کاهش هزینه های پیاده سازی و پشتیبانی شبکه ، سازمانها نیازمند ابزاری برای کنترل و مدیریت متمرکز کاربران می باشند. در ادامه به تعدادی از قابلیتهای مدیریت متمرکز در سازمان اشاره شده است :

  اعمال Policy های مورد نظر سازمان (بر اساس سیاست های قابل اعمال در (Windows Domain ) بر روی کامپیوترهای کاربران
  امکان وصل شدن Remote به کامپیوترهای کاربران
  ارائه گزارش های متنوع (سخت افزاری، نرم افزاری و امنیتی و …) از کامپیوترهای موجود در سازمان

  Voice Over IP

  نگرشهای جدید از شبکه امروزه حتی بر سایر سیستمها تاثیر نهاده و باعث بوجود آمدن روشهای جدیدی برای استفاده ازسیستم های معمول شده است که نظیر آن تلفن می باشد بطوریکه امروزه اغلب شبکه های Lan دارای قابلیت استفاده جهت برقراری ارتباطات صوتی نظیر(Voice Over IP یا به اختصار VoIP) می باشند.

  طراحی و پیاده سازی شبکه های VoIP بر اساس نیاز سازمان
  Cisco Call Manager
  Open Source System
  ایجاد ارتباط بین سیستم آنالوگ مخابراتی (PBX) و سیستم VoIP
  امکان ارائه خدمات Voice Termination & Voice Origination

  راهکارهای جامع و استاندارد امنیت اطلاعات

  بهینه سازی زیر ساخت های IP و ارتباطی
  بازبینی Proxy, Cache, NAT, Routing
  مشاوره و طراحی سیاست های امنیتی شبکه
  انتخاب استاندارد های مناسب ، طراحی روش ها و راهنمایی های امنیتی
  ارایه و تنظیم Honeypot , Firewall , NIDS , HIDS ، رمز نگاری و VPN
  ارزیابی خطرات و آسیب پذیری ها و آنالیز و تحلیل انتخاب کنترلرهای مناسب
  بهینه سازی سرور ها ، کلاینت ها ، وب سایت و محیط شبکه سازمان
  توافق نامه های ارایه خدمات فوریتی امنیت شبکه
  بهینه سازی شبکه های Cache, NAT, Proxy , IP و مسیریابی
  مشاوره در انتخاب استانداردهای امنیتی مناسب
  مشاوره در تعریف و به کارگیری خطوط راهنما و دستورالعمل های اجرایی امنیت اطلاعات
  آزمایش استحکام سیستم ها با سعی در شکستن آنها
  مشاوره؛ طراحی، پیاده سازی سیستم جامع مدیریت امنیت اطلاعات بر پایه استاندارد ISO 27001
  خط مشی امنیت (Security Policy)
  ایجاد هسته امنیت اطلاعات (Organization of Information Security)
  مدیریت دارایی ها (Assets Management)
  مدیریت ریسک (Risk Management)
  امنیت منابع انسانی (Human Resource Security)
  امنیت فیزیکی و محیطی (Physical and Environmental Security)
  مدیریت عملیات و ارتباطات (Communications and Operations Management)
  کنترل دسترسی (Access Control)
  ایجاد ، ارتقا و نگهداری سیستم های اطلاعاتی (Information Systems Acquisition , Development and Maintenance)
  مدیریت حادثه در امنیت اطلاعات (Information Security Incident Management)
  تطابق (Compliance)

  شبکه های مخابراتی

  طراحی و پیاده سازی شبکه های مخابراتی آنالوگ و دیجیتال
  طراحی و پیاده سازی شبکه های مخابراتی مبتنی بر تکنولوژی IP-PBX
  بهینه سازی ساختارهای موجود و افزایش ظرفیت شبکه های موجود
  پشتیبانی و نگهداری انواع شبکه های مخابراتی
  خرید تجهیزات

 • نصب وراه اندازی تجهیزات میکروتیک

  نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک
  یکی از محصولاتی که در سالهای اخیر بخش عمده ای از بازار کشور را به خود اختصاص داده است، محصول شرکت میکروتیک می باشد. بر خلاف تصور خیلی از افراد میکروتیک نام تجهیزات نیست بلکه نام سیستم عاملی است مبتنی بر لینوکس که این سیستم عامل بر روی تجهیزات شرکت روتر بورد در بازار توزیع می شود.امکانات بی شمار و فوق العاده این محصول و قیمت فوق العاده ارزان آن باعث شده تا در تمامی شرکت ها و سازمانها از آن استفاده شود. سوئیچ، روتر، اکسس پوینت و انواع رادیو بخشی از محصولات شرکت روتربورد می باشند که با سیستم عامل میکروتیک به بازار توزیع شده است.محصول اصلی میکروتیک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که به عنوان MikroTik RouterOS شناخته می شود.
  با نصب بر روی سخت افزار اختصاصی شرکت RouterBOARD و یا بر روی رایانه‌های استاندارد مبتنی بر x86، سخت افزار را به یک مسیریاب شبکه تبدیل می کند و بسیاری از ویژگی های اضافه مختلف را به اجرا در می آورد؛ مانند دیواره آتش، خدمات دهنده و سرویس گیرنده شبکه خصوصی مجازی (VPN) ، شکل دهنده و ارتقا دهنده کیفیت خدمات پهنای باند همچنین ویژگی نقطه دسترسی (Access Point) و دیگر ویژگی ها را در شبکه های بیسیم بازی می‌کند. به منظور ارتقای سطح عملکرد این سیستم عامل باید مجوز (لایسنس) هر ویژگی را دریافت کرد. برنامه کاربردی این شرکت برای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، Winbox نام دارد؛ که یک رابط گرافیکی کاربرپسند برای پیکربندی مسیریاب و نظارت بر کارکرد آن فراهم می کند. درعین حال RouterOS امکان دسترسی را از طریق FTP، Telnet، و SSH مهیا می کند. به علاوه، برای مدیریت و نظارت یک برنامه کاربردی رابط (API) جهت دسترسی مستقیم از طریق برنامه های کاربردی نیز وجود دارد.
  یکی از ویژگی های MikroTik پایداری آن است. MikroTik مانند یک روتر قوی از سرعت بوت بالا و عملکرد خودکار بدون نیاز به هیچ گونه login یا استارت کردن هر نوع سرویس بر خوردار است. دیگر قابلیت قابل توجه MikroTik سرعت نصب تنظیمات آن است. MikroTik در عرض چند دقیقه نصب و براحتی تنظیم می شود و این قابلیت در آن وجود دارد که بتوان تنظیمات آن را Import و Exportکرد. در ضمن مهم ترین نقطه قوت سرور میکروتیک به صرفه بودن آن نسبت به نمونه های مشابه سخت افزاری است.
  کارشناسان شرکت دیان ویانا با گذراندن دوره های میکروتیک و استفاده از آن در شرکتهای مختلف و کسب تجربه های لازم آمادگی خود را نصب و راه اندازی تمامی تجهیزات این شرکت اعلام می دارد.
  کاربردهای مسیریابی یا روتینگ (Routing) میکروتیک:
  یکی از کاربردهای مهم میکروتیک، استفاده از آن به عنوان روتر یا مسیریاب می باشد. در خیلی از شبکه ها نیاز به تفکیک شبکه به چند شبکه وجود دارد و همچنین در مواقعی که دارای چند یا چندین دفتر کاری می باشید جهت ارتباط بین دفاتر خود نیاز به روتر دارید. میکروتیک برای روتینگ از تمامی پروتکل های موجود پشتیبانی می کند.

  ارتباط با شعبات:
  ارتباط بین دفاتر و شعبات پشتیبانی شبکه موضوع مهمی است که راه اندازی آن از دیگر قابلیت‌های میکروتیک است. شما می‌توانید با ساخت ارتباط VPN بین شعبات خود ارتباط امن برقرار کرده و منابع موجود بین شعبات از قبیل فایل شیرینگ پرینترها برنامه‌ها و دوربین‌ها و … با اعمال محدودیتهای دسترسی استفاده کنید.
  کاربردهای مدیریت اینترنت میکروتیک:
  NAT: اشتراک اینترنت از ساده ترین مسائلی است که در تمامی شبکه ها نیاز به آن داریم.
  فایروال: هرچند فایروال میکروتیک IBS و IPS را پشتیبانی نمی کند اما فایروال لایه ۲ و۳ خوبی می باشد.
  Bandwidth: میکروتیک برای کنترل پهنای باند راهکارهای متفاوتی دارد.
  Quata: امکان مدیریت حجم مصرفی اینترنت با میکروتیک به راحتی صورت می گیرد.
  Hotspot: برای مکانهای عمومی امکانات جالبی را در Hotspot در نظر گرفته است.
  سادگی کار با میکروتیک، امکانات فراوان، قیمت مناسب تجهیزات و اینکه مفهومی به اسم خطا (Bug) در میکروتیک وجود ندارد، آن را تبدیل به یکی از تجهیزاتی نموده که تقریباً در تمامی شبکه ها استفاده می شود.

  مدیریت پهنای باند: 
  همیشه کنترل مصرف کاربران و تقسیم بندی استفاده هر سیستم و یا کاربر از مهمترین دغدغه‌های مدیران شبکه بوده است. قابلیت محدود‌سازی و مدیریت پهنای باند داخلی (LAN) و خارجی (اینترنت) یکی از امکانات میکروتیک می‌باشد. شما قادر خواهید بود گروهی از کاربران، محدوده IP و … را به تفکیک مقصد، مبدا، نوع برنامه، پورت و … مدیریت کنید. با تنظیم حرفه‌ای شما قادر خواهید بود کلیه فعالیتهای موجود در شبکه خود را مدیریت و کنترل نمایید.

  مدیریت چند اشتراک اینترنت:
  شما قادر خواهید بود چندین اشتراک اینترنت را داشته باشید و بنا به نیاز شبکه خود به تفکیک هر اشتراک را به کاربران شبکه خود اختصاص داده و یا به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال یک کانکشن اینترنت ADSL و یک کانکشن اینترنت رادیو موجود است. با استفاده از میکروتیک می‌توانیم با اعمال شرط با توجه به نوع کاربران شبکه اینترنت موجود را تقسیم بندی و به اشتراک بگذاریم.

  پراکسی سرور:
  امکان راه اندازی Proxy Server در روترهای میکروتیک نیز وجود دارد. پراکسی سرور وبسایت هایی که کاربران شما بازدید میکنند را در Cache خود ذخیره کرده و در صورتی که کاربر دیگری نیاز به آن صفحه داشته باشد همان صفحه را به وی نشان خواهد داد بدین طریق سرعت پاسخگویی به کاربران افزایش و مصرف اینترنت شما کاهش خواهد یافت. همچنین با توجه به اینکه در این حالت روتر به عنوان واسط عمل می کند می توان گزارشهای کاملتر و همچنین محدودیت های جدی تری در نحوه دسترسی به سایتها در نظر گرفت.
  کاربردهای امنیتی و ارتباطی میکروتیک
  کنترل پورتهای ورودی و خروجی:
  با استفاده از امکان فایروال در میکروتیک شما قادر خواهید بود پورت‌های ورودی و خروجی شبکه خود را محدود کنید. معمولا با تغییر پورتهای مهم مانند پورت ریموت دسکتاپ و سایر پورت‌های معمول مورد استفاده از شبکه به پورت‌هایی که فقط استفاده‌کنندگان آن سرویس نسبت به آن واقف هستند می توان تا حدودی ارتباطات از بیرون را محدود کرد.

  انتقال تصویر دوربین مدار بسته:
  با Publish کردن دوربین‌های موجود در شبکه و تغییر پورت‌ آن شما قادر خواهید بود از طریق محیط اینترنت و در مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشید حتی از طریق موبایل خود وضعیت دوربین‌های خود را مشاهده کنید.

  ارتباط با منابع داخل شبکه از بیرون شرکت:
  امکان ارتباط با منابع داخل شبکه مانند دوربین‌ها، فایل سرور، پرینترها، برنامه‌های موجود داخل شبکه و … از طریق محیط اینترنت برای کاربران میسر بوده و حتی در صورت نیاز می‌توان با ساخت VPN Server امکان اتصال کارکنان شرکت به شبکه داخلی را در هر مکان و زمانی میسر کرد تا فعالیتهای لازم را حتی در منزل و یا مسافرت نیز انجام داد.

  مانیتورینگ مصرف اینترنت:
  شما می‌توانید از طریق میکروتیک به صورت لحظه‌ای مصرف اینترنت خود را مانیتور کنید و در صورت نیاز محدودیتهای لازم را اعمال کنید.

  DHCP Server:
  میکروتیک دارای سیستم توزیع IP یا همان DHCP نیز می‌باشد و می‌تواند به کاربرانی که با آن متصل شده‌‌‌‌‌اند IP مورد نظر را نیز اختصاص بدهد.

  Wireless:
  علاوه بر روترهای مخصوص وایرلس تعدادی از روترهای میکروتیک نیز دارای تکنولوژی وایرلس بوده و امکان اتصال دستگاههای بیسیم شما بدون نیاز به Access Point مهیا شده است.

 • مدیریت کاربران وکنترل پهنای باند

  مدیریت پهنای باند در پرشین عصر هوشمند

  افزایش وابستگی محیط های کاری به اینترنت، بعنوان یکی از ارزانترین و قوی ترین کانال های ارتباطی باعث شده، که اکثر سازمانها بودجه ای بعضا سنگین و گرانقیمت صرف تامین امکانات ارتباطی با این شبکه جهانی نمایند، از طرفی به دلیل گستردگی و تنوع خدمات اینترنتی،و کمبود امکانات کنترلی و مدیریتی در این خصوص معمولا نحوه اتصال و استفاده پرسنل از اینترنت برای اکثر مدیران در سازمان ها نگرانی های جدی را بوجود آورده است.مدیران شرکت‏ها و موسسات دولتی و خصوصی علیرغم صرف هزینه‏ های گزاف بابت پهنای باند، همواره از کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز کنترل سایت‏های در دسترس کاربران شبکه گلایه دارند. در این میان، استفاده از نرم‏افزارهایی چون Microsoft ISA و افزونه‏ های متنوع آن، نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه خود بعنوان یک گلوگاه در شبکه، معضلات بزرگی را موجب می‏شود.مشکلات ناشی از راه حل‏های Microsoft در شبکه ‏های با ترافیک بالا مسئله دیگری است که مدیران شبکه‏ ها با آن دست به گریبانند. اغلب نرم‏افزارهای مدیریت پهنای باند و کاربران شبکه برپایه این راه حل‏ها بنا نهاده شده که نه تنها تحمل ترافیک‏های بالا را ندارند، بلکه خود بصورت یک معضل در شبکه‏های متوسط و بزرگ ظاهر می‏شوند.

  پرشین عصر هوشمند با درک چالش های مدیریت پهنای باند در سازمان ها و موسسات،اقدام به سیستم یکپارچه جهت مدیریت متمرکز و جامع نموده است که برخی از ویژگی های منحصر به فرد آن به شرح زیر می باشد:

  اتصال کاربران LAN/WLAN توسط تکنیکهای :

  – :VPN (PPTP)شناسائی کاربر از طریق Username و Password

  – : Persistent LANشناسائی کاربر از طریق IP Address و Mac Address

  – Hotspot: ورود و خروج کاربران از طریق WEB

  – PPPoE: شناسایی کاربر از طریق Username و Password در لایه ۲

  محدود کردن زمانی و حجمی کاربران
  اعمال محدودیت های حجمی و زمانی دوره ای :

  – روزانه (به عنوان نمونه روزی یک ساعت و/یا روزی ۳۰۰ مگا بایت)

  – هفتگی (به عنوان نمونه هفته ای ۱۰ ساعت و/یا هفته ای ۱ گیگابایت حجم ارسال و دریافت اطلاعات)

  – ماهیانه (به عنوان نمونه ماهیانه ۴۰ ساعت و/یا ماهیانه ۳ گیگابایت حجم ارسال و دریافت اطلاعات)

  تنظیم IP اختصاصی برای کاربران
  محدود کردن اتصال کاربران LAN از یک MAC Address و IP Address
  گزارش گیری و جستجوی کاربران بر اساس MAC Address و IP Address
  تهیه Blacklist از لیست MAC آدرس ها
  اختصاص یک محدوده IP به یک گروه از کاربران
  رمز نگاری اطلاعات در زمان ارتباط به منظور برقراری امنیت بیشتر
  ساختن رمز عبور یکبار مصرف برای مدیران
  پشتیبانی از چند کاربر Persistent LAN همزمان
  قابلیت دسترسی از طریق وب به تمام قسمتهای برنامه (Web Based)
  ﭘشتیبانی از ﭘروتکل های Radius, XML RPC, Digest, MPPE , MS-CHAPV2 CHAP ,MS-Chap , PAP
  پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات به صورت ساده و مطمئن از طریقWEB
  Export کردن کلیه گزارشات برنامه به فرمت های Excel، CSV ، XML ، PDF و HTML
  آرشیو کردن گزارشات باحجم زیاد، به صورت فایلTXT
  ارائه لیست سایت های بازدید شده توسط کاربران
  چک کردن Load سیستم
  جلوگیری از حمله password های نامعتبر(Dictionary and Brut Force Attacks)
  ارائه گزارشات متنوع و مفید از کاربران روی خط، همراه با جزئیات اتصال همانند Caller IDو MAC Address و Graph
  قطع اتصال کاربران روی خط به صورت تکی و گروهی
  مشاهده تعداد کاربران روی خط در یک بازه زمانی خاص
  فیلتر کردن لیست کاربران روی خط، براساس پارامترهای مختلف همانند حروف اول Username، RAS، مکان فیزیکیو …
  امکان مشاهده دلیل عدم اتصال کاربران و یا قطع شدن کاربر از روی خط
  مشاهده نمودار مصرف پهنای باند هر یک از کاربران
  ارائه نمودار پویای تعداد کاربران روی خط
  (Online Users)گزارش کلی از وضعیت سیستم در یک صفحه در بازه های زمانی روز، هفته و یا ماه، شامل گزارش مصرف اعتبار و یا حجم به تفکیک هر سایت، RAS، گروه و یا هر سرویس.
  ارائه گزارش پویای لیست سایتهای در حال بازدید و بازدید شده کاربران (Web Analyzer)
  گزارش از میزان اتصالات موفق و ناموفق
  گزارش جزئیات اتصالات کاربران در یک بازه زمانی دلخواه
  مدت زمان اتصال کاربر
  میزان استفاده زمانی هر یک از گروه ها
  میزان استفاده از هر یک از RAS ها

  امکانات قابل دسترسی از طریق WEB در سطح کاربران:

  – امکان تخمین زمان باقیمانده
  – نمایش مانده اعتبار
  – امکان تغییر Password
  – ارائه گزارش جزئیات اتصالات
  – قابلیت نمایش علت عدم اتصال
  – امکان مشاهده پیغامهای دریافتی از طرف مدیر شبکه
  – ارسال پیغام برای مدیر شبکه

  ارائه راهکارهای مدیریت پهنای باند:

  ارایه‌ی خدمات پهنای باند به سازمان‌ها و شرکت‌ها یکی دیگر از خدماتی‌ست که گروه شرکت‌های شاتل برای سهولت استفاده کاربران از اینترنت و امکان برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراکز و دفترهای مختلف سازمان‌ها به آنان ارایه می‌کند.با استفاده از این خدمات، شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند به صورت دایمی از خدمات اینترنت پرسرعت و دستاوردهای آن بهره‌مند شوند.گروه پرشین عصر هوشمند با سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیر بر روی آخرین و جدیدترین فناوری‌های موجود در بازار خدمات اینترنت و ارتباطات، همواره تلاش کرده است پشتوانه‌ها و تجهیزات فنی مناسب برای ارایه خدمات پهنای باند به مشتریان را فراهم کند. پرشین عصر هوشمند همواره هم‌زمان با ورود فناوری‌های نوین به بازار خدمات اینترنت و ارتباطات، بی‌درنگ برای خرید این فناوری‌ها و تجهیز پشتوانه‌های فنی خود اقدام کرده است. افزون بر این پرشین عصر هوشمند با بهره‌گیری از نیروی فنی کارآزموده و متخصص در این بخش از خدمات خود، امکان ارایه خدمات با کیفیت به مشتریان را فراهم کرده است

  مهم‌ترین پشتوانه‌ها و تجهیزات فنی که گروه انلاین نت برای ارایه‌ی خدمات پهنای باند به مشتریان از آن‌ها بهره می‌گیرد، عبارت‌اند از:

  مرکز داده‌ی مجهز شامل مجموعه‌ای از آخرین و پیش‌رفته‌ترین تجهیزات برای مدیریت شبکه‌ی خدمات گروه شرکت‌های شاتل
  مجموعه‌ای کامل از مجهزترین تجهیزات فنی روز جهان برای ارایه خدمات (سیسکو، زیمنس، زایکسل، آی بی ام، اچ پی و…)
  در اختیار داشتن بیش‌ترین پهنای باند اینترنت در کشور
  فناوری منحصر به فرد و پیش‌رفته بر پایه پیش‌رفته‌ترین تجهیزات ارایه خدمات پهنای باند
  داشتن ارتباط نزدیک با شرکت‌های ارایه کننده‌ی تجهیزات پهنای باند در جهان
  تیم فنی توان‌مند و متخصص برای ارایه و پشتیبانی از خدمات
  تیم توان‌مند مدیریتی برای مدیریت و توسعه خدمات

  NetBill LANSuite
  NetBill LANSuite بصورت یک GateWay و دقیقا بجای سامانه هایی نظیرISA نشسته و مانند آن‏ها دارای دو درگاه یکی برای اتصال به شبکه داخلی کاربران و دیگری برای اتصال به خطوط اینترنت DSL, WireLess) و نظائر آن) می‏باشد. جایگزینی این سامانه ها با NetBill LANSuiteدر کمتر از یک ساعت و بدون کمترین اختلالی توسط متخصصین قاصدک صورت می‏گیرد. کاربران بدون نیاز به تنظیم خاص و یا اعمال تغییرات در شبکه می‏توانند بصورت باسیم و یا بی‏سیم از طریق این سامانه به اینترنت متصل شوند. ضمنا” می‏توان کاربران را به دو صورت پیش‏ پرداخت (مانند کارت‏های اینترنت) و یا پس‏ پرداخت (مانند کافی نت‏ ها) در سامانه تعریف نمود. دسته بندی کاربران در گروه‏های مشخص که به میزان محدودی از لحاظ زمانی، حجمی و نیز پهنای باند در دسترس می‏تواند مدیریت آنان و کنترل دسترسی‏ هایشان به اینترنت را آسان‏تر نماید. دیواره آتش(FireWall) تعبیه شده درNetBill LANSuiteبصورتی هوشمند، تمامی تهدیدات و حملات اینترنتی را کنترل کرده و محیطی امن برای کاربران و مدیران شبکه‏ ها فراهم می‏سازد. این دیواره آتش نیازهای ابتدائی کاربران و مدیران شبکه‏ ها را برآورده می‏سازد.
  استفاده از سکوهای Microsoft
  استفاده از سکوهای Microsoft در شبکه‏ های با ترافیک بالا مشکل دیگری است که مدیران سرویس دهنده ‏ها با آن دست به گریبانند. نرم ‏افزارهای Accounting ای که برپایه راه حل‏های Microsoft بنا نهاده شده‏ اند، تحمل ترافیک‏ های بالا را نداشته و خود بعنوان یک معضل شناخته می‏شوند. نرم ‏افزارهای بر پایه Unix هم یا آنقدر پیچیده‏ اند که رفع مشکلات آن‏ها در زمان‏های بحرانی نیاز به دانش فنی بالا دارد و یا اینکه آنقدر ساده ‏اند که ابتدائی ‏ترین انتظارات را هم نمی‏توانند برآورده سازند! NetBill LANSuite با استفاده از روش‏های متنوعHotSpot (بدون نیاز به هرگونه تنظیمIP و یا Proxy و نظائر آن)، PPPoE (روشی شبیه به سرویس‏ های ADSL ) وPPTP (روش موسوم به VPN) و با بهره گیری از روش‏های پیشرفته کنترل و مدیریت پهنای باند بر اساس اولویت بندی کاربران، گروه‏ها و نیز سرویس‏ های مورد نیاز آنان، ترافیک شبکه را به روشی هوشمند و منحصر بفرد مدیریت کرده و به کاربران خدماتی با کیفیت مطلوب ارائه می‏کند. استفاده از NetBill LANSuite برای کاربران و مدیران شبکه ‏ها بسیار آسان بوده و نیازی به دانش فنی بالا ندارد.مدل سخت افزاری NetBill LANSuite برای شبکه‏ های کوچک و متوسط پیشنهادی جامع با کمترین زمان نصب می‏باشد اما مدل نرم‏ افزاری NetBill LANSuite از طریق وب سایت netbill.ir قابل دریافت بوده و بدون نیاز به دانش فنی بالا توسط مدیران شبکه متوسط قابل نصب و بکارگیری می‏باشد. در NetBill LANSuite از پیچیدگی ‏های معمول نرم‏ افزارهای مدیریت شبکه و کاربران خبری نیست. نرم‏ افزار، سیستم عامل، دیواره آتشFirewall) )، پایگاه داده(SQL Server) و سرویس‏ دهنده وب (Web Server) تماما توسط یکCD توسط مدیر شبکه، بدون نیاز به دانش فنی بالا و ظرف کمتر از ۲۰ دقیقه نصب شده و پس از آن تمامی تنظیمات نیز با استفاده از رابط وب انجام می‏شود.
  مدیریت پهنای باند اینترنتی

  با گسترش شبکه های کامپیوتری و نفوذ اینترنت و ارتباطات پر سرعت در میان اغلب مردم که اینگونه می توان گفت زندگی بدون اینترنت و ارتباطات پر سرعت برای بسیاری از افراد معنایی نخواهد داشت. خودتان را در نظر بگیرید که روزانه چند دقیقه و یا چند ساعت از وقت خود را صرف رفتن به سایت ها و مرور صفحات آن ها می کنید. قطعا هرکدام از ما روزانه به سایت های متعددی سر می زنیم تا از مطالب آن ها استفاده کنیم و این مطالب بستگی به نیاز و علاقه ما خواهد داشت. اما به هر حال هرکدام از ما به طرق گوناگونی به اینترنت و این دنیای وسیع متصل می شویم. در این بین مدیران شبکه هستند که سرویس را برای هریک از ما فراهم می کنند تا به راحتی و بدون داشتن مشکلی همواره از اینترنت استفاده کنیم. اما کنترل پهنای باند در شبکه میان کلاینت ها و اینترنت بسیار مورد اهمیت می باشد. زیرا مدیران شبکه باید تمامی پهنای باند اینترنتی را به خوبی مدیریت کنند تا هیچگاه مشکلی برای سایر کاربران یا همان کلاینت ها به وجود نیاید. در نظر بگیرید که شما در حال دانلود یک فیلم به حجم بالا هستید ، با اینکار تمامی ترافیک اینترنتی به کامپیوتر شما اختصاص داده می شود و دیگر کاربران شبکه جهت مرور صفحات وب و سایر نیازهایشان با مشکل روبه رو خواهند شد. در این حال مدیران شبکه خواهند بود که باید به مدیریت پهنای باند کلاینت ها بپردازند تا هیچگاه مشکلاتی از این قبیل برای کلاینت ها پیش نیاید. در این بین مدیران پهنای باند اینترنتی را طوری تنظیم می کنند که اگر تمامی کلاینت ها نیز با یکدیگر به مرور صفحات وب و حتی به دانلود بپردازند ، هیچگاه مشکلی وجود نخواهد داشت. زیرا پهنای باند اینترنتی میان کلاینت ها به طور دقیقی صورت گرفته است. مدیران شبکه اغلب توسط نرم افزارهای کنترل پهنای باند ، این تقسیم را انجام می دهند. ISA Server یکی از نرم افزارهایی است که این کار را برای شما به خوبی انجام خواهد داد. اما این نرم افزار پیچیدگی ها و دردسرهای خودش را نیز خواهد داشت ونیروی متخصص خود را می طلبد. اما نرم افزارهایی بسیار ساده در عین حال محبوب ، قدرتمند و با کاربری آسان نیز وجود دارند که توسط آ ن ها می توانید به مدیریت پهنای باند اینترنتی بپردازید.
  مزیت کنترل پهنای باند

  تعیین TimeTable برای سرویس‏ ها و گروه‏ های سرویس ،گزارش گیری سایت‏ های مروری کاربران بر اساس نام، IP و MAC تخصیص محدودیت‏ های حجمی/زمانی و نامحدود روزانه و ماهانه برای هر کاربر ،پایداری در پهنای باند بالا (۱۰۰ مگابیت بر ثانیه با یک سخت‏ افزار) ،دسته بندی کاربران در گروه‏ ها بر حسب ساعت، حجم، سرعت و میزان پهنای باند تخصیص پهنای باند اختصاصی و اشتراکی به کاربران و گروه‏ ها و نیز تخصیص پهنای‏ باند اضافه در مدت زمان خاص (مثلا کاربری دارای ۶۴/۱۲۸ کیلوبیت پهنای ‏باند دریافت و ارسال باشد ولی برای مدت ۲ ثانیه بتواند تا ۵۱۲/۱۰۲۴ کیلوبیت استفاده کند که در اینصورت مرور صفحات وب بسیار سریع و دانلود بسیار محدود خواهد بود) بدون نیاز به سخت افزار اضافی ،اولویت بندی کاربران (مثلا ۶۴/۶۴ کیلوبیت مدیران از اولویت بالاتری نسبت به ۶۴/۶۴ کیلوبیت کاربران برخوردار باشد)، همچنین اولویت بندی سرویس‏ ها (مثلا وب با اولویت بالا و دانلود با اولویت پائین) ،امکان استفاده از L7 Filtering برای شناسائی و محدود کردن سرویس‏ های مختلف ،باز و بسته کردن Protocol‏های خاص (مثلا فقط وب و Email باز باشد و بقیه بسته) و سرویس‏های خاص (مثلا Yahoo Messenger بسته شود) ،پانل مخصوص کاربران برای اطلاع از ریز مصرف و تغییر کلمه عبور ،همسان سازی با Active Directory و Sync کردن کاربران بصورت خودکار فامکان فیلترینگ سایت‏های خاص و یا دارای کلمات خاص (مثلا” سایت‏های دارای کلمه mail را مسدود و یا فقط سایت‏های دارای کلمه mail در دسترس باشد) ،بروزرسانی رایگان و خودکار از اینترنت بدون نیاز به مدیر سامانه گزارشات متنوع از اتصالات کاربران، میزان حجم اطلاعات و مدت زمان اتصال ،گراف‏ های متنوع از وضعیت کاربران، پهنای باند مصرفی آن‏ها و کل سامانه
  کنترل پهنای باند اینترنت

  اینترنت و خدماتی که بر بستر آن ارائه می شود باعث افزایش چشمگیر افراد، سازمان و شرکت هایی شده است که دسترسی به اینترنت را به عنوان یکی از ابزارهای اصلی کسب و کار خود می دانند. حجم زیاد مکاتبات و مبادله ای اطلاعات با استفاده از ایمیل و دیگر راهکارهای اینترنتی ، سبب شده است تا بیشتر سازمان ها و شرکت های بزرگ نیازمند دسترسی پر سرعت به اینترنت باشند. دیگر کمتر سازمانی را می توان یافت که برای دسترسی به اینترنت از راهکارهای اولیه مانند Dial Up استفاد کند.همزمان با افزایش میزان به کارگیری اینترنت پرسرعت در سازمان ها و شرکت های بزرگ، مسئله کنترل میزان مصرف کاربران سازمان و مدیریت پهنای باند اینترنتی نیز مطرح شد و راهکارهایی نیز در این خصوص ارائه شدند. راهکارهایی که با استفاده از آن ها می توان:

  بیشینه (ماکزیمم ) پهنای باند اینترنتی که هر کاربر می تواند استفاده کند را مشخص کرده و بر اساس آن سقف دسترسی به اینترنت را تعیین نمود.
  دسترسی کاربران به اینترنت را اولویت بندی نمود تا کاربرانی که به واسطه کار خود بیشتر به اینترنت نیاز دارند اولویت بالاتری در استفاده از آن داشته باشند.
  برنامه ی زمان بندی مشخص برای دسترسی کاربران به اینترنت تهیه نمود.
  میزان استفاده هر کاربر از اینترنت را در بازه های زمانی مختلف محاسبه کرد.
  محدود کردن نرخ انتقال اطلاعات بصورت درختی با امکان نامتقارن کردن نرخ دریافت و ارسال اطلاعات
  محدود کردن میزان مصرف پهنای باند توسط RAS (برای مراکزی که از لحاظ توپولوژی شبکه امکان برقراری کنترل پهنای باند بصورت متمرکز واستفاده از کنترل پهنای باند یکپارچه با IBSng نمی باشد )
  ذخیره کردن نمودار مصرف پهنای باند کاربران

 • پشتیبانی شبکه

  پشتیبانی شبکه
  وابستگی سیستم‌ها به همدیگر و گسترش و ایجاد شبکه‌های کامپیوتری و پشتیبانی شبکه موجب شده است که مدیران ارشد سازمانها نیاز داشته باشند تا همواره از آخرین وضعیت تجهیزات شبکه برای بررسی کارکرد و راندمان سازمان مورد مدیریت خود اطلاع داشته و قادر باشند و به موقع تصمیم‌گیری نمایند. پشتیبانی شبکه – با گسترش استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای در ادارات ، سازمانها و شرکت‌ها در کشور، لزوم استفاده از شبکه‌های کامپیوتری و راه اندازی شبکه – پشتیبانی سخت افزار – مشاوره انفورماتیک روز به روز افزایش می‌یابد. شبکه‌های کامپیوتری علاوه بر اینکه در تسریع ارتباطات داده‌ای نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند برای بسیاری از کاربردهای غیر داده‌ای نظیر Voice، Video نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. اما مسئله ای که در اینجا مطرح می شود این است که با توجه به وابستگی روز به روز بیشتر سازمانها به شبکه های رایانه ای چه کاری باید انجام داد تا این سیستم همواره در حال کار بوده و خللی در کار سازمان وارد نشود . با این احوال لزوم داشتن تیم پشتیبانی شبکه و مدیریت شبکه در همه شرکتها و سازمانها امری لازم و ضروری می باشد .

  پشتیبانی شبکه، خدمات شبکه، نصب شبکه، راه اندازی شبکه، طراحی سایت، پرتال سازمانی

  تیم پشتیبانی شبکه شامل کارشناسان متخصص در زمینه های مختلف پشتیبانی سخت افزار ، پشتیبانی نرم افزار ، پشتیبانی شبکه و امنیت اطلاعات بوده و امور مربوط به مدیریت و پشتیبانی شبکه را انجام میدهند . خدماتی که بخش پشتیبانی شبکه پرشین عصر هوشمند در سازمانها انجام میدهد با توجه به وسعت سازمان و تجهیزات و سرورهای مورد استفاده متفاوت می باشد اما بصورت کلی وظایف بخش پشتیبانی شبکه بشرح زیر می باشد :
  کلیه خدمات شبکه شامل خدمات تخصصی و فوق تخصصی
  خدمات کابل کشی شبکه به صورت استاندارد
  مانیتورینگ شبکه و دیده بانی ( Monitoring ) روزمره تجهیزات شبکه و سرورها
  نصب و راه اندازی آنتی ویروس تحت شبکه
  مجازی سازی شبکه
  راه اندازی مرکز تماس ( Call Center) کاربران جهت اعلام مشکلات شبکه و سیستمها
  پیگیری و رفع مشکلات شبکه جهت عملکرد صحیح سیستمها
  ثبت درخواستها و خدمات انجام شده در نرم افزار پشتیبانی شبکه جهت تجزیه و تحلیل وقایع در آینده
  ایجاد راهکارهائی جهت پیشگیری از بروز خرابی های شبکه
  پشتیبانی و نگهداری سیستم عامل های سرور
  بررسی وضعیت امنیت کلی شبکه با هدف کاهش ریسک
  ایجاد و یا محدود نموده دسترسی کاربران به منابع شبکه
  اقدام فوری در مواقع بروز مشکلات امنیتی مانند حملات سایبری
  برگزاری جلسات هفتگی و ماهیانه جهت ارزیابی وضعیت موجود و بررسی مشکلات بوجود آمده
  طراحی و اجرای سیاستهای امنیتی در سازمان با هماهنگی مدیریت ارشد سازمان
  ایجاد و مدیریت مرکز عملیات امنیت در بخش پشتیبانی شبکه
  آموزش مداوم تیم پشتیبانی و ارائه اطلاعات لازم
  آموزش کاربران شبکه با هدف کاهش مشکلات شبکه ای و امنیتی
  و ده ها موارد دیگر …

جهت مشاوره در این زمینه با شماره تماس 74364-021 تماس حاصل فرمایید.