021 74364 

مرکز تماس تلفنی

نوبت دهی تماس مشتریان در صف تماس و پخش پیام تبلیغاتی در زمان انتظار

انتقال خطوط شهری

داشتن شماره تلفن های شهر تهران و مراکز استان در شهرستان ها

ضبط مکالمات

کنترل تماس های تلفنی پرسنل و افزایش کیفیت پاسخگویی

تماس اینترنتی

به همراه داشتن داخلی محل کار در منزل، خیابان و سفر

نرم افزارهای تلفنی

مکانیزه سازی فرایندها و روندهای ارتباطی مشتریان با سازمان به صورت تلفنی

نرم افزار ارتباط با مشتری

تماس تلفنی، ارسال پیامک و ایمیل از دیتابیس یکپارچه مشتریان

تجهیزات و محصولات VoIP

پرشین عصر هوشمند افتخار دارد راهکارهای نوین ارتباطی را در حوزه های مخابراتی، کامپیوتری و وب در اختیار سازمان ها و شرکت های علاقه مند به فناوری های نوین قرار دهد.

 • یک سیستم تلفنی VoIP به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟ پاسخ به این سوال عموما به نوع کاربرد بستگی دارد. مثلا برای انتقال خطوط تلفن تنها به دستگاهی به نام VoIP Gateway احتیاج است. اما یک مرکز تماس VoIP به محصولاتی مانند گوشی VoIP Gateway,IP PHONE، سرور تلفنی، نرم افزارهای کنترل و مانیتورینگ احتیاج دارد.

  به طور کلی می توان گفت یک سیستم VoIP از ترمینال های کاربران، سرورها، و گیت وی ها تشکیل شده است. اما باید به این نکته اشاره کرد که این محصولات انواع مختلفی دارند و بسته به نوع سازنده و کاربرد، محصولات VoIP به صورت های مختلفی قابل عرضه می شوند.

   یکی از مهمترین محصولات VoIP، ترمینال هایی است که کاربران از آن برای دسترسی به سیستم تلفنی VoIP استفاده می کنند. این محصولات را بصورت نرم افزاری و سخت افزاری و یا به صورت بی سیم و سیمی می توان در بازار یافت. 
  در یک سیستم VoIP برای کاهش هزینه ها می توان از تلفن های آنالوگ موجود نیز به عنوان ترمینال کاربران استفاده کرد. اما ابتدا باید توسط یک مبدل این تلفن ها را قادر به پشتیبانی از پروتکل های VoIP کرد. این مبدل ها عموما مبدل های تلفن آنالوگ (Analogue Telephony Adaptor) و یا ATA نامیده می شوند. انواع مختلفی از محصولات ATA در بازار موجود است که بسته به نوع و تعداد پورتها تقسیم بندی می شوند. 
  علاوه بر ترمینال های کاربران، سرور های مختلفی نیز در یک سیستم VoIP مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین این سرورها، سرورهای کنترل تماس هستند. تولید کنندگان تجهیزات VoIP این سرورها را گاهی به صورت نرم افزار عرضه می کنند و گاهی محصولات به صورت یک سرور کامل (نرم افزار + سخت افزار) فروخته می شوند. برخی از این محصولات به صورت Open Source عرضه می شوند که انعطاف پذیر و قابل تغییر طبق نیاز شما می باشد . در هر صورت مهمترین فاکتور در انتخاب این محصولات ظرفیت تماس های VoIP و تعداد تماس های همزمان و قابلیت های تلفنی این سرورها است. به این محصولات IP PBX نیز می گویند.
  VoIP Gateway ها تجهیزاتی هستند که به یک سیستم VoIP اجازه می دهند به شبکه مخابرات آنالوگ متصل شود. به همین خاطر به این تجهیزات دروازه VoIP گفته می شود. این محصولات همواره دارای حداقل یک پورت شبکه هستند و چندین خط تلفن را پشتیبانی می کنند. این تجهیزات بر اساس تعداد خطوط تلفن، نوع خطوط تلفن (FXS و یاFXO)، و آنالوگ و دیجیتال بودن دسته بندی می شوند. 
  گاهی تولید کنندگان محصولات VoIP را با یکدیگر ادغام می کنند و به صورت یک دستگاه عرضه می کنند. به عنوان مثال بسیار رایج است که سرورهای VoIP را با گیت وی ها ترکیب کرد. در این صورت خط تلفن مستقیما به خود سرور می خورد و نیازی به اتصال یک گیت وی بیرونی نیست.

  در این میان پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار های Open Source مانند Asterisk و Elastix می باشد که یکی از کامل ترین و محبوب ترین سیستم های تلفنی می باشد این نرم افزار ها قابل نصب روی PC و با استفاده از کارت های تلفنی که قابل نصب روی اسلات PCI می باشند و خط های شهری به آن متصل می شوند ، می توان یک مرکز تلفن کامل با امکانات پیشرفته در اختیار داشت .

   جهت خرید تجهیزات VOIP ,میتوانید از لینک فروشگاه اقدام نمایید همچنین جهت مشاوره با شماره 74364-021  تماس بگیرید

 جهت مشاوره در زمینه VOIP می توانید با شماره تلفن  74364-021 تماس بگیرید