021 74364 

مرکز تماس تلفنی

نوبت دهی تماس مشتریان در صف تماس و پخش پیام تبلیغاتی در زمان انتظار

انتقال خطوط شهری

داشتن شماره تلفن های شهر تهران و مراکز استان در شهرستان ها

ضبط مکالمات

کنترل تماس های تلفنی پرسنل و افزایش کیفیت پاسخگویی

تماس اینترنتی

به همراه داشتن داخلی محل کار در منزل، خیابان و سفر

نرم افزارهای تلفنی

مکانیزه سازی فرایندها و روندهای ارتباطی مشتریان با سازمان به صورت تلفنی

نرم افزار ارتباط با مشتری

تماس تلفنی، ارسال پیامک و ایمیل از دیتابیس یکپارچه مشتریان

سیستم تلفن VoIP

پرشین عصر هوشمند افتخار دارد راهکارهای نوین ارتباطی را در حوزه های مخابراتی، کامپیوتری و وب در اختیار سازمان ها و شرکت های علاقه مند به فناوری های نوین قرار دهد.

 

 • افزایش محبوبیت سانترال های VoIP در سال های اخیر باعث آغاز روند انقراض سانترال های سنتی مانند سانترال های پاناسونیک شده است. دلیل اصلی این امر برتری کامل فناوری VoIP بر فناوری سوئیچ مداری است که در سانترال های قدیمی استفاده می شود.

  یک مرکز تلفن VoIP در حال حاضر قیمتی نزدیک به سانترال های سنتی دارد ولی از نظر امکانات، برتری مشخصی دارد. سانترال های VoIP حتی از نظر پیاده سازی و سادگی استفاده هم از سانترال های معمولی بهتر هستند. سانترال های قدیمی مستلزم کابل کشی تلفن هستند در حالی که مرکز تلفن VoIP از همان کابل های شبکه برای اتصال تلفن ها استفاده می کند.

  مزایای سانترال های VoIP :

  مزایای زیادی را می توان برای سانترال های VoIP ذکر کرد. اما در اینجا ما فقط به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

  امکانات تلفنی سانترال های VoIP بسیار بیشتر از سانترال های معمولی است
  مرکز تلفن VoIP احتیاج به کابل کشی کمتری دارد زیرا از کابل شبکه برای اتصال تلفن ها استفاده می شود
  در سانترال IP هزینه مکالمات را می توان با استفاده از تماس های اینترنتی پایئن آورد. زیرا کارمندانی که بیرون از دفتر و احتمالا در شهرهای دیگر هستند می توانند با استفاده از ارتباطات اینترنتی خود به سانترال VoIP متصل شوند و با همکاران تماس بگیرند.
  انجام تنظیمات مرکز تلفن VoIP آسانتر از سانترال های سنتی است. در سانترال های سنتی معمولا مجبورید کار را به متخصص شرکتی که سانترال را نصب می کند ارجاع دهید. در حالی که در سانترال IP خود می توانید با یک نرم افزار ساده تنظیمات را انجام دهید.
  در سانترال VoIP جا به جایی تلفن ها به سادگی انجام می شود. در سانترال های قدیمی معمولا مجبورید پورت تلفنها را تغییر دهید تا یک تلفن بتواند جا به جا شود و شماره خود را حفظ کند. در مرکز تلفن VoIP هر گوشی یک شماره دارد که صرف نظر از مکان گوشی به آن اختصاص داده می شود.
  اجزاء مرکز تلفن VoIP :

  مرکز تلفن سنتی معمولا از سانترال تلفن آنالوگ، کابلهای تلفن و گوشی های آنالوگ تشکیل می شود. در مقابل، مرکز تلفن VoIP دارای اجزاء زیر است:

  سرور VoIP : این سرور معمولا IP PBX خوانده می شود. در واقع یک سانترال است که به صورت IP کار می کند. سرور VoIP از نظر اندازه معمولا بسیار کوچکتر از سانترال های آنالوگ است. مثلا یک شرکت با 500 داخلی می تواند سروری کوچک داشته باشد که در رک (Rack ) نصب می شود.
  تلفن های VoIP : این تلفن ها از تلفن های آنالوگ گرانتر هستند اما امکانات آنها معمولا خیلی بیشتر است. این تلفن های با کابل شبکه به شبکه کامپیوتری متصل می شوند و با سرور ارتباط بر قرار می کنند.
  گیت وی VoIP : گیت وی VoIP دستگاهی است که مرکز تلفن VoIP را به خطوط آنالوگ شهری و یا خط E1 متصل می کند.
  شبکه محلی (LAN ): شبکه محلی تمام اجزاء مرکز تلفن VoIP را به هم متصل می کند.

 • تکنیکی است مبنتی بر IP که امکان ایجاد یک شبکه یکپارچه متشکل از Voice و دیتا را فراهم می آورد. در این شبکه مشترکین IP Technology دارای تمامی قابلیت های یک PBX بوده و از مزایای اضافی دیگری که پروتکل IP در اختیار قرار می دهد نیز استفاده می کنند. در ساده ترین حالت می توان این سرویس را با استفاده از شبکه اینترنت ارایه نمود برای این کار لازم است تجهیزات خاصی به صورت Gateway ارتباط لازم بین شبکه های PSTN و اینترنت را برقرار سازند. ارائه سرویس IP Technology نیاز به یک شبکه Backbone مبتنی بر IP و پهنای باند وسیع دارد.

  VOIP_through_internet

  Internet Telephony یا IP Telephony به سرویس جدیدی اشاره می‌کند که قابلیتهای اینترنت و PSTN را با هم ترکیب می‌کند . سرویسهای Internet Telephony انتقال بلادرنگ ترافیک صوتی را روی زیرساخت اینترنت IP که در همه جا موجود است ممکن می‌سازد و نیز با زیرساخت PSTN نیز یکپارچه می‌شود یکپارچه سازی ترافیک صوت و داده روی یک شبکه IP را می‌توان تغییری بزرگ در ارتباطات خواند. اهداف کلی شبکه IP Telephony عبارتند از فراهم کردن سرویس IP Telephony به صورت انتها به انتها، استفاده از شبکه IP به عنوان مسیر اصلی ترافیک صوتی و شبکه PSTN به عنوان مسیر دوم ترافیک صوتی، پایین آمدن هزینه‌ها و در عین حال بالا بردن انعطاف‌پذیری و قابلیت‌ها و امکان استفاده از کاربردهای جدید، با اینکه IP Telephony بیشتر روی ارتباطات تلفنی صوت تاکید دارد ولی همچنین می‌تواند برای ترافیک غیر صوتی نیز بکار رود به عنوان مثال فاکس و داده‌های چند رسانه‌ای.

  VOIP Through Internet

  • تجهیزات انتهایی IP Telephony: این تجهیزات شامل انواع وسیله‌هایی که فراخوانی IP Telephony را پشتیبانی می‌کند می‌باشد از قبیل IP Phoneها، برنامه‌های کاربردی که روی سیستم‌های PC کاربران نصب می‌شود و توسط Speaker و میکروفن کاربر را قادر می‌سازد از طریق IP Telephony گفتگوی تلفنی انجام دهد. معمولا IP Phoneها سرویسهایی نظیر دفترچه تلفن و امکان جستجو در آن و دسترسی به اینترنت را دارند. این سرویسها از طریق Proxy Server در دسترس تجهیزات IP Phone قرار داده می‌شوند. به هر کدام از این تجهیزات یک IP تخصیص داده میشود و از طریق ‌پیکربندی IP PBX این IP به شماره‌ای نگاشت می‌شود.
  • Call Processing manager (IP PBX): این سرور کنترل فراخوانی، و مدیریت پیکر‌بندی تجهیزات IP Telephony را انجام می‌دهد. به این سرور IP PBX نیز می‌گویند. این تجهیزات عملیات مورد نیاز برای راه‌اندازی اتوماتیک تجهیزات انتهایی IP Telephony، تنظیمات اولیه مورد نیاز برای فراخوانی‌ها و مسیریابی فراخوانی‌ها را از شبکه به دیگر تجهیزات صوتی از قبیل Gatewayهای صوتی و سیستم پست صوتی انجام می‌دهند.
  •  سیستم پست صوتی: این نوع وسیله امکان ذخیره‌سازی نامه صوتی مبتنی بر IP را فراهم می‌کند.
  • Gateway صوتی: یک کلمه عمومی برای gatewayهایی است که سرویسهای صوتی نظیر ویژگیهای مورد نیاز برای دسترسی PSTN، مسیریابی بسته‌های IP، پشتیبان پردازش فراخوان‌ها و سرویسهای صوتی را داراست. این دستگاه امکان دسترسی به سیستم صوتی سنتی برای فراخوان‌های محلی و جایگزین شبکه عمومی IP در زمان خرابی آن را فراهم می‌کند. پشتیبان پردازش فراخوانی به gateway صوتی این امکان را می‌دهد که اگر پردازش فراخوانها به هر دلیلی از کار بیافتد جایگزین آن شود. معمولا Gatewayهای صوتی تنها بعضی از قابلیتهای پردازش فراخوانهای اصلی را پشتیبانی می‌کند

 جهت مشاوره در زمینه VOIP می توانید با شماره تلفن  74364-021 تماس بگیرید