راهنمای خرید تلفن تحت شبکه ویپ

 

برای خرید تلفن VoIP فاکتورهای مختلفی را باید در نظر بگیرید. روش خرید تلفن VOIP و فاکتورهای مهم در انتخاب آن را در این مقاله توضیح میدهیم.


سازگاری تلفن VoIP با سانترال
با وجود ارائه سیستم های تلفنی منبع باز (open source) و ارائه دهندگان سرویس ها و حمایت کنندگان پروتکل های SIP و غیره, کماکان امکان ناسازگاری تلفن VOIP انتخابی با سیستم تلفن اینترنتی مورداستفاده وجود دارد. لذا بایستی قبل از هر اقدامی از کدک ها و پروتکل های موردحمایت سیستم تلفنی VOIP اطلاع یافته و متناسب با آنها تلفن VOIP را انتخاب نمود.

کاربرد و نیازها
بسته به نوع کاربری تلفن VOIP و شخص استفاده کننده تلفن VOIP انتخاب گردد.

با درنظر گرفتن نیازهای کاربر (همچون نیاز به صفحه نمایش بزرگ, اسپیکر قوی و غیره) و سرویسهای مورد انتظار (همانند انتقال مکالمه, انتظار مکالمه, کنفرانس و غیره) تلفن VOIP ارضاکننده سرویسها و نیازها خریداری گردد.

قیمت تلفن VoIP
با وجود اینکه قیمت, مهم ترین فاکتور در خرید تلفن VOIP نیست, ولی دقت در انتخاب تلفن مناسب جهت جلوگیری از هزینه نمودن بیش از نیاز نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعداد خطوط تلفن VoIP
تعداد تماس های ورودی هر کاربر در فرآیند انتخاب تلفن VOIP مناسب بایستی مدنظر قرار گیرد.

میزان استفاده از تلفن
کاربرانی که نیاز به برقراری تعداد زیادی تماس در روز دارند, استحقاق بیشتری برای دراختیارداشتن تلفن VOIP با کیفیت بالاتر دارند.

پورتهای شبکه:
در صورتی که به ازای هر کاربر تنها یک پورت اترنت موجود باشد, تلفن VOIP مورد استفاده حتماً بایستی دارای دو پورت اترنت (RJ45) باشد, درحالیکه اگر سیستم مورداستفاده, مجهز به LAN صوتی (Voice LAN) نیز باشد, کافی است که از تلفن VOIP با یک پورت اترنت استفاده نمود که سبب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.

رساندن توان الکتریکی به تلفن
درصورتی که از سیستم “توان بر روی اترنت” (power over ethernet) استفاده می گردد, تلفن VOIP مورد بهره برداری نیز بایستی این قابلیت را حمایت نماید. در غیر اینصورت استفاده از تلفن VOIP معمولی بلامانع است.

کدکهای و پروتکل های VoIP
توجه به پروتکل ها و کدکهای مورد حمایت تلفن VOIP از اهمیت بسزایی برخوردار است, زیرا با وجود اینکه اغلب تلفن های VOIP موجود در بازار, پروتکل SIP و کدکهایی همچون G.711 و G.729 را حمایت می نمایند, ولی برخی از انواع آنها تنها پروتکلهایی همچون H.323 و MGCP و کدهایی همچون کدک GSM را مورد حمایت قرار می دهند.

————————————————————————-

جهت مشاوره ، خرید و نصب تجهیزات ویپ می توانید با بخش پشتیبانی و فروش شرکت نتیکس ویپ تماس بگیرید – 91010204-021

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *