نحوه برقراری Sip Trunk بین دو سرور استریسک

سوال: نحوه اتصال دو سرور استریسک با استفاده از Sip Trunk را به چه صورت است لطفا توضیح دهید.


جواب: فرض می کنیم 2 سرور داریم که با استفاده از ترانک sip بین آنها می خواهیم ارتباط دو طرفه برقرار کنیم. در freepbx سرور اول، روی قسمت Sip Trunk رفته و add sip trunk را انتخاب می کنیم. در قسمت outgoin setting تنظیمات مربوط به سروری که می خواهیم به آن ترانک بزنیم را وارد می کنیم.

تنظیمات مورد نیاز در سرور اول

host :IP مربوط به سرور دوم است که می خواهیم به آن متصل شویم username- fromuser – secret: نام کاربری و پسوردی است که در سرور دوم تعریف کردیم. type را peer قرار می دهیم و qualify را yes قرار می دهیم تا ارتباط دو سرور هر 60 ثانیه چک شود.

در سرور دوم باید نام کاربری و پسوردی که سرور اول با استفاده از آن متصل شود را تعریف کنیم. برای این کار در سرور دوم روی add sip trunk کلیک می کنیم و در قسمت inbound route یوزر و پسورد تعریف می کنیم.

تنظیمات مورد نیاز در سرور دوم

تا اینجا ارتباط از سرور اول به دوم برقرار شده است. برای مشاهده اینکه ببینیم sip trunk در سرور اول با موفقیت ساخته شده یا خیر، کافی است در کنسول استریسک کامند sip show peers ‌را وارد کنیم تا وضعیت ترانک ساخته شده را مشاهده کنیم.

برای ارتباط سرور دوم با اول کافی است عکس این کار را انجام دهیم یعنی در inbound setting سرور اول نام کاربری و پسورد برای سرور دوم را ساخته و در outgoing سرور دوم آن را اضافه کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *