ریست پسورد root الستیکس در 6 گام

رای یک کارشناس VOIP روی سرور الستیکس شاید هیچ موضوعی بحرانی تر از فراموشی پسورد ROOT سرور نباشد. در مطلب فراموشی پسورد وب الستیکس راهکاری برای جایگزین سازی پسورد وب اشاره کردیم. در این مطلب می خواهیم روش تغییر پسورد ROOT الستیکس بدون دسترسی به پسورد قبل را، تقدیم نماییم.


برای یک کارشناس VOIP روی سرور الستیکس شاید هیچ موضوعی بحرانی تر از فراموشی پسورد ROOT سرور نباشد. در مطلب فراموشی پسورد وب الستیکس راهکاری برای جایگزین سازی پسورد وب اشاره کردیم. در این مطلب می خواهیم روش تغییر پسورد ROOT الستیکس بدون دسترسی به پسورد قبل را،

تقدیم نماییم.ریست پسورد ROOT الستیکس در شش گام:

  • ریست سرور و فشردن کلید اسکیپ (ESC) در زمان BOOT شدن سرور
  • فشردن کلید و در صفحه منو
  • انتخاب حالت KERNEL و فشردن کلید E
  • فشردن SPACE و بعد تایپ کلمه “SINGLE” و نهایتا فشردن کلید اینتر برای باطزگشت به مرحله قبل
  • فشردن کلید B برای REBOOT سرور
  • اجرای دستور PASSWD در CLI و تغییر پسورد روت الستیکس

توجه: تمامی حروف وارد شده حروف کوچک می باشد

 

به منظور ریست پسورد ROOT که بالاترین سطح دسترسی به سرور می باشد. ابتدا سرور را ریست نموده و بعد در زمان لود شدن (تصویر شماره 1) کلید ESC (اسکیپ) را می فشاریم تا از بالا آمدن سرور در حالت نرمال جلوگیری نماییم و به صفحه منو برویم.

پس از انجام مرحله اول وارد صفحه (تصویر شماره 2) جدیدی می شوید که در این بخش باید با فشردن کلید E به مرحله بعد برای انتخاب کرنل برویم.

در این مرحله (تصویر شماره 3) با انتخاب گزینه KERNEL مجددا کلید E را می فشاریم.

حال در این بخش (تصویر شماره 4) با یک فاصله کلمه SINGLE را تایپ می نماییم و سپس کلید اینتر را می فشاریم و به مرحله قبل باز می گردیم.

در این بخش (تصویر شماره 5) با فشردن کلید B سرور را ریبوت می نماییم.

اکنون وارد محیط CLI شدیم (تصویر شماره 6) و با دستور PASSWD می توانیم پسورد ROOT را ریست نماییم. پس از زدن پسورد برای تایید مجددا پسورد را وارد نمایید و در نهایت سرور REBOOT را اجرا نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *