خط E1 چیست ؟برای دانستن این موضوع به این مطلب توجه کنید.


خط E1
خط E1 معادل اروپایی خط T1 آمریکایی است اما نرخ انتقال داده در آن ۲٫۰۴۸Mbps است و دارای ۳۲ کانال ۶۴ kbps از نوع DS0 است که ۳۰ عدد از کانال ها برای انتقال صوت و ۲ عدد دیگر برای همگام سازی و سیگنال دهی استفاده می شود.

هشدار های موجود بر روی خط E1
هشدار هایی که توسط خط E1 نشان داده می شود عبارت است از:

هشدار زرد– نشانگر اخطار راه دور (RAI): سیگنال RAI اتلاف در قابلیت لایه ۱ در رابط کاربر-شبکه را نشان می دهد. اگر قابلیت لایه ۱ به سمت کاربر از بین برود سیگنال RAI به سمت شبکه منتشر می شود و اگر قابلیت لایه ۱ در راستای شبگه از دست برود آنگاه سیگنال RAI در راستای کاربر منتشر می شود.
هشدار آبی– سیگنال نشان دهنده اخطار (AIS): سیگنال AIS برای نشان دادن اتلاف قابلیت لایه ۱ در جهت E به TE در بخش شبکه ای رابط کاربر-شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشخصات AIS این است که زمان بندی فراهم شده برای TE نبایستی همان ساعت (کلاک) مورد استفاده توسط شبکه باشد. سیگنال AIS فریم بندی نشده است و همانند تمام باینری ها کدگذاری می شود.
هشدار قرمز– از دست رفتن سیگنال (LOS): هنگامی که دامنه سیگنال ورودی برای مدت زمان حداقل ۱ میلی ثانیه به میزان بیش تر از ۲۰ dB کمتر از دامنه حداکثر سیگنال باشد آنگاه احتمالا دستگاه با وضعیت “از دست رفتن سیگنال” مواجه شده است. دستگاه بایستی طی مدت زمان ۱۲ میلی ثانیه از ایجاد اخطار واکنش نشان دهدو
البته خط E1 از عبارت های زرد، آبی و قرمز استفاده نمی کند و این موارد تنها برای مقایسه با T1 آورده شده است.

———————-/08/08/1396

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *