Power over Ethernet چیست؟ دراین مطلب این موضوع را شرح میدهیم.


انتقال توان الکتریکی از طریق اترنت (POE) سامانه های استاندارد شده یا ad-hoc متعددی را توصیف می کنند که توان الکتریکی را همراه با داده از طریق کابل شبکه اترنت انتقال می دهد. این استاندارد سبب می شود که یک تک کابل قابلیت ارسال داده و همچنین توان الکتریکی به دستگاه هایی مانند اکسس پوینت های بی سیم یا دوربین های تحت IP آدرس را داشته باشند. بر خلاف استاندارد هایی چون USB که توان الکتریکی را بر بستر کابل های داده فراهم می کنند، POE این کار را بر بستر کابل های شبکه با طول بلند انجام می دهد. توان الکتریکی بر روی بستر های مختلفی مانند داده انتقال داده می شود یا ممکن است از طریق سیم های اختصاصی در داخل کابل انتقال داده شود.

روش های متعددی برای ارسال داده بر بستر کابل شبکه اترنت وجود دارد که دو عدد از آن ها توسط استاندارد IEEE 802.3 تعیین شده است. از آنجا که تنها دو جفت از چهار جفت سیم برای انتقال داده ۱۰BASE-T یا ۱۰۰BASE-TX مورد نیاز است، لذا توان الکتریکی از طریق جفت سیم های بدون استفاده در یک کابل انتقال داد می شود. در استاندارد های IEEE این استاندارد به نام Alternative B معروف است. همچنین ممکن است توال الکتریکی از طریق سیم های داده با اعمال یک ولتار مد مشترک به هر زوج سیم انتقال داده شود. از آنجا که هر زوج سیم پیچیده شده اترنت از سیگنال دهی متفاوتی استفاده می کند لذا انتقال توان با ارسال داده تداخلی ایجاد نمی کند. ولتاژ مد مشترک به سادگی از هسته مرکزی مبدل پالس اترنت استاندارد خارج می شود. این موضوع شبیه روش Phantom Power است که برای تغذیه میکروفن های صوتی به کار برده می شود که در استاندارد های IEEE به عنوان استاندارد Alternative A شناخته می شود.

علاوه بر استاندارد سازی کار های موجود برای جفت-جدا و ارسال توان زوج مد مشترک، استاندارد های POE مربوط به IEEE برای سیگنال دهی میان تجهزات تغذیه توان (PSE) و دستگاه تغذیه شده (PD) ارائه می شوند. این سیگنال دهی اجازه می دهد که دستگاه سازگار توسط منبع توان شناسایی شود. همچنین این دستگاه و منبع می توانند از طریق ارتباط با یکدیگر توان مورد نیاز برای کار را تعیین نمایند. از آنجا که حداکثر توان موجود برای یک دستگاه ۵۱ وات است بر مبنای نسخه استاندارد و همچنین سازنده سخت افزار مقدار آن متغیر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *