021 74364 

مرکز تماس تلفنی

نوبت دهی تماس مشتریان در صف تماس و پخش پیام تبلیغاتی در زمان انتظار

انتقال خطوط شهری

داشتن شماره تلفن های شهر تهران و مراکز استان در شهرستان ها

ضبط مکالمات

کنترل تماس های تلفنی پرسنل و افزایش کیفیت پاسخگویی

تماس اینترنتی

به همراه داشتن داخلی محل کار در منزل، خیابان و سفر

نرم افزارهای تلفنی

مکانیزه سازی فرایندها و روندهای ارتباطی مشتریان با سازمان به صورت تلفنی

نرم افزار ارتباط با مشتری

تماس تلفنی، ارسال پیامک و ایمیل از دیتابیس یکپارچه مشتریان

مطالب آموزشی VOIP

spike در صنعت مرکز تماس چیست؟

spike

واژه “Spike” به معنی افزایش ناگهانی و دراماتیک حجم تماس های داخلی می باشد. معمولا، مدت زمان این اتفاق هم کوتاه می باشد. اگرچه ممکن است که  برای مدت طولانی هم این موضوع ادامه پیدا کند. عوامل خارجی مانند رشد کسب و کار می تواند باعث زیاد شدن تماس ها شود. در این شرایط تصمیم برای این موضوع که آیا واقعا با Spike مواجه شده ایم یا این حجم از تماس ها طبیعی بوده است، بسیار سخت می باشد. Spike معمولا بر اثر یک مشکل فنی به وجود می آید.

ادامه مطلب...

مرکز تماس و مرکز ارتباط call center & contact center

call center

مرکز تماس بخشی از سازمان است که برای دریافت یا انتفال حجم زیادی از درخواست ها از طریق تلفن ایجاد می گردد.این مراکز به دو صورت درون سپار و یا برون سپار راه اندازی می شوند. مراکز تماس درون سپار معمولا برای پشتیبانی از محصولات یا درخواست اطلاعات برای مشتریان ومراکز برون سپار معمولا برای بازاریابی تلفنی، تحقیقات بازار و نظرسنجی از مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند.

ادامه مطلب...

سیستم تلفن واک Vaak چیست؟

دانلود واک

سیستم تلفنی واک (Vaak) همان الستیکس (Elastix) فارسی سازی شده است، بعد ارائه هر نسخه پایدار الستیکس (Elastix) اگر می خواهید از الستیکس برای راه اندازی سیستم تلفی خود استفاده کنید و زبان فارسی نیز برای شما مهم است ما توصیه می کنید حتما از واک (Vaak) استفاده نمایید، از طرفی هیچ گونه تغییری در کد های الستیکس داده نشده پس کاملا پیادار است، از طرفی تقویم شمسی و زبان فارسی به آن اضافه گردیده است. 

ادامه مطلب...

تاریخچه مرکز تلفن ایزابل / issabel

issable

ایزابل یک نرم افزار تلفنی رایگان و متن باز است که هسته تلفنی آن Asterisk می باشد. ایزابل تعداد زیادی نرم افزار جانبی را در بر گرفته و باعث شده است که حتی افرادی که دانش نسبتاً کمی از VOIP و شبکه دارند به راحتی بتوانند یک مرکز تماس حرفه ای برای سازمان خود راه اندازی کنند.


ادامه مطلب...

برخی از امکانات مرکز تلفن الستیکس / استریسک

امروزه در سیستمهای مدرن و پیشرفته تلفن سانترال امکانات گسترده ارتباطی را به صورت یکپارچه در اختیار خواهید داشت. مرکز ارتباطی الستیکس امور ارتباطی مانند مرکز تلفن، فکس، پست الکترونیک و ... را به صورت مرتبط با یکدیگر در اختیار کاربران قرار میدهد.

ادامه مطلب...